הסל שלי

חדר התצוגה פתוח עד לשעה 18:00        058-6555691

החזר כספי מלא
תוך 14 ימים


משלוח חינם
לפרטים

הספריה

טבעות יהלומים מחירים

ישנן אולי עשרות צורות ליטוש של יהלומים. חלקן אזוטריות או ארכאיות את רבות מהן עדיין רלוונטיות בענף היהלומים והתכשיטים העכשווי.

 

צורת הליטוש הנפוצה ביותר כיום בתעשיית היהלומים הינה ליטוש  ROUND BRILLIANT. מדובר בליטוש יהלום עגול בעל 57 פאות. צורת ליטוש זו בצורתה המודרנית ביותר החלה להתבסס לפני כרבע מאה ובשנים האחרונות קשה מאוד למצוא יהלומים עגולים שלא מלוטשים לפי כלליה.

חשוב לדעת!
  • יהלומים בליטוש עגול הם הנוצצים ביותר 
  • הצורות הפופולריות ביותר, אחרי הליטוש העגול, הן קושון, פרינסס ואובל.
  • על פי רוב ליהלומים בצורות אין ציון חיתוך CUT ואיכות הליטוש שלהם נקבעת לפי פוליש וסימטריה. 
  • על פי רוב יהלומים בצורות זולים יותר מיהלומים עגולים.

 

הסיבה שליטוש של יהלומים עגולים הוא כל כך ספציפי היא התפתחות המדע בתחום היהלומים. היום יש את המחשוב והמכשור המתאים המאפשרים לבדוק מהי הדרך הטובה ליצור יהלומים שהחזר האור שלהם יהיה הגבוה ביותר. יכולת זו יצרה סטנדרט חדש בליטוש יהלומים והביאה את שיטות הליטוש הישנות והאינטואיטיביות לרמה של דיוק מדעי. ניתן לקרוא בהרחבה על ליטוש יהלומים עגולים במאמר זה.

 

אמנם היהלום העגול הוא היהלום האידיאלי מבחינת החזרת האור אך קיימים סוגים רבים של ליטושים בעלי מאפיינים שונים, מראה שונה וייחודיות שונה. היהלומים בצורות הם זולים יותר ומוקדש להם מחירון יהלומים נפרד. כל היהלומים בצורות מכונים בתעשייה יהלומי פנטזי FANTASY.

 

הדבר שחשוב לזכור במיוחד כאשר בוחרים אבן בצורה הוא שיש הרבה מאוד מודלים שונים ליהלומים בצורה מסוימת. למשל, יהלום טיפה יכול להיות ארוך מאוד וצר או רחב וקצר בכל מיני פרופורציות שונות ומשונות. בנוסף, יש לשים לב כי היהלום לא צמיגי בצורתו וגבוה מידי על חשבון שטח הפנים שלו. שימו לב כי לרוב אין ציון CUT ליהלומי פנטזי ולפיכך לא תמיד ניתן לקבל מידע טכני על המודל של האבן. לפיכך בחירה של יהלום בצורה היא קריטית מתוך השוואה כדי להבין שמקבלים מודל יפה. 

 

בתמונה הבאה תוכלו לראות הדגמה של מודלים מוצלחים עבור יהלום טיפה:

טבעות אירוסין -תכשיטים, טבעות אירוסין יהלום

 

 

שימו לב, מאמר זה משמש לסקירה בסיסית של צורות הליטוש. ניתן להתעמק יותר בליטושים ספציפיים שבחרתם לפני שאתם יוצאים לרכוש יהלום.

 

יהלומי פרינסס

 

יהלומים אלה הם יהלומים ריבועיים שכל צלעותיהם שוות (או קרוב לכך) ולעיתים גם מלבניים. זוהי למעשה צורת הליטוש הפופולאריות ביותר מכל יהלומי טבעות אירוסין -תכשיטים, טבעות אירוסין יהלום הפנטזי. צורת ליטוש זו התחילה בשנות השישים של המאה הקודמת ושוכללה במהלך שנות השבעים. יתרונה הגדול בכך שאובדן הגלם בליטוש נמוך יחסית
בשל צורת הפרמידה של היהלום שמאפשר גם פעמים רבות ליטוש שני יהלומים מאותו גלם. בנוסף המבנה של יהלום הפרינסס יוצר שטח פנים גדול יותר מיהלום עגול במשקל זהה ולפיכך נראה גדול יותר.

 

טיפ חשוב: חשוב מאוד לשבץ יהלומי פרינסס בצורה בה השיניים התופסות את היהלום יושבות בחוד של היהלום. כל צורת שיבוץ אחרת שאינה מכסה את הקצוות המחודדים עלולה לגרום לקילוף שכבה של היהלום שם.

 

לקטלוג טבעות אירוסין עם יהלום פרינסס לחץ כאן.

 

יהלומי קושון

 

מדובר בצורת ליטוש היהלום הפופולארית ביותר כיום מבחינת אופנה, מגזינים ועיצובים מיוחדים. הדבר אינו מפתיע עקב טרנד הוינטג'/ענתיק הנפוץ בעולם. טבעות אירוסין -תכשיטים, טבעות אירוסין יהלום צורת ליטוש זו היא בת למעלה ממאתיים שנים והייתה הפופולארית ביותר עד תחילת המאה הקודמת. היום היא מעטרת את ידיהן של כוכבות מקומיות ובין לאומיות רבות.

 

הליטוש מאופיין בצורה מלבנית או ריבועית שקצוותיה מעוגלים ויוצרים מראה של כרית ומכאן שמו של היהלום. הוא נחשב נוצץ יחסית ליהלומים בצורות ויש לו שלושה מודלים עיקריים לבחירה מהם. הסיבה לפופולאריות היא למעשה השילוב בין הניחוח העתיק לנצנוץ המודרני של האבן.  

 

לקטלוג טבעות אירוסין עם יהלום קושן לחץ כאן .

 

טיפ חשוב: ישנם קושונים רבים עם חגורה עבה יחסית הבאה על חשבון שטח הפנים שלהם. שימו לב בבחירה.
דוגמה ליהלום קושן בליטוש איכותי. 

 

יהלומי טיפה

 

צורת ליטוש זו משלבת בין ליטוש עגול לליטוש מרקיזה. אלה הם יהלומים פופולאריים במיוחד עבור תליונים ועגילים בשל הצורה המוארכת והאלגנטית טבעות אירוסין -תכשיטים, טבעות אירוסין יהלום שלהם. כאשר הם משובצים בטבעת הם עוזרים לייצר מראה של אצבע דקה וארוכה יותר מכפי שהיא. בבחירה שלהם חשוב לשים לב כי הכתפיים של היהלום מעוגלים כמו יהלום עגול ולא שטוחים כמו מלבן. תמונה

 

טיפ חשוב: סימטריה היא פרמטר חשוב בבחירת יהלומי טיפה. שימו לב כי החוד של הטיפה מיושר כמה שיותר עם האמצע של הכתפיים שלה. תרשים. קישור לתמונה איכותית של יהלום טיפה. 

 

לקטלוג טבעות אירוסין עם יהלום טיפה לחץ כאן .

יהלומים אובאליים

 

חיתוך מאורך ואלגנטי נוסף הוא החיתוך האובאלי. זהו ליטוש המבוסס על הליטוש המודרני של יהלום עגול. הוא משמר במידה רבה את הנצנוץ של היהלום טבעות אירוסין -תכשיטים, טבעות אירוסין יהלום (אם כי הוא מנצנץ פחות) אך צורתו יותר מיוחדת ויוצאת דופן. פעמים רבות היהלומים האובאליים הם שטוחים יחסית וכך שטח הפנים שלהם נראה גדול יותר. מאידך, במידה ומודל הליטוש שלהם לא היה מוצלח הם עשויים להיראות צמיגיים.

 

טיפ חשוב: ביהלומים מאורכים, בייחוד אובאליים, עשויה להיות תופעה בה יש מעין צורה של פפיון על בתוך היהלום. זהו איזור מוצלל יחסית. מבחינת ערך פפיון עשוי ליפות את היהלום או להפוך אותו לאפל במידה והוא שחור מידי ונראה באופן חזק מידי לעין. שימו לב בבחירה!!

 

לקטלוג טבעות אירוסין עם יהלום אובל לחץ כאן .

 

יהלומי מרקיזה

 

ליטוש זה הוא ליטוש ותיק יחסית (המאה ה-18) ויש הטוענים שהוא לוטש לראשונה עבור מדאם דה פומפדור, המאהבת של המלך לואי ה- 15. מטרת הליטוש טבעות אירוסין -תכשיטים, טבעות אירוסין יהלום הייתה לדמות את צורת הפה השקדית המושלמת שלה.

 

כך או כך, מדובר בצורת ליטוש מיוחדת מאוד ואלגנטית במיוחד. לרוב היא צרה וארוכה ולכן הם נותנים אשליה של גודל. גם כאן עשויה להתבטא תופעת הפפיון בצורה חזקה ולפיכך יש להיזהר בבחירה.

 

טיפ חשוב: יש להיזהר בשיבוץ ולדאוג כי קצוות המרקיזה תמיד סגורים בשן או שיבוץ זהב אחר. מדובר לרוב בקצוות מחודדים מאוד ולכן הסיכון שלהם להיפגע גדול יותר.

 

לקטלוג טבעות אירוסין עם יהלום מרקיזה לחץ כאן.

 

יהלומים בחיתוך אמרלד

 

זוהי צורת ליטוש ותיקה מאוד שמקורה היה בליטוש אבן החן אמרלד. על פי רוב היא מלבנית אך לעיתים גם ריבועית. החיתוך למדרגות ולא לפיאות היה קל טבעות אירוסין -תכשיטים, טבעות אירוסין יהלום יותר באבני חן אלה בשל נטייתן להיות עמוסות בתכלילים ופגמים. חיתוך מדרגות זה משאיר לוח גדול מאוד של יהלום לצד שוליים מדורגים. המראה והחזריות האור של יהלומים אלה הם שונים מאוד מחיתוכי הבריליאנט המודרניים אך הם נחשבים לאלגנטיים מאוד ובעלי רוח עתיקה שמאוד פופולרית כיום.

 

טיפ חשוב: בשל העובדה כי מדובר בליטוש מדרגות עם לוח גדול, יש להיזהר מאוד בבחירת הניקיון - קל הרבה יותר לראות את הפגמים בעין בצורת ליטוש זו. בקישור זה דוגמה לטבעת בחיתוך אמרלד.

 

 

 

יהלומים בליטוש אשר 

 

זוהי צורת ליטוש שפותחה בתחילת המאה ה- 20 בהולנד על ידי צמד אחים בשם משפחה זה. היא מזכירה במידה רבה את ליטוש האמרלד הריבועי (אך עם טבעות אירוסין -תכשיטים, טבעות אירוסין יהלום לוח קטן יותר) וגם היא מבוססת על לוח גדול ומדרגות. זוהי צורת ליטוש מאוד מיוחדת ומעניינת. ליטוש זה, כאשר הוא נעשה באופן איכותי, צריך לייצר

תחושה של ריבוע בתוך ריבוע בתוך ריבוע בעומק שנראה רב.

 

טיפ חשוב: גם כאן, שימו לב לניקיון והנראות שלו. כמו כן, יהלומים אשר צריכים להיות כמה שיותר ריבועיים כדי לשמר על מראם המיוחד השואב את המתבונן פנימה.

 

לקטלוג טבעות אירוסין עם יהלום אשר לחץ כאן .

 

יהלומים בליטוש רדיאנט

 

רוב היהלומים בליטוש רדיאנט הם מלבניים אך לעיתים ישנם כאלה ריבועיים יותר. זוהי צורת הליטוש המרובעת הראשונה שלוטשה בליטוש רדיאנט מודרני. על אף זאת יש לליטוש זה (שהגיע לצורתו הקיימת בשנות השמונים של המאה הקודמת) מראה עתיק משהו. בשל קצוותיו הקטומים של היהלום הוא בטוח יחסית לשיבוץ. הוא אידיאלי למי שמחפש צורה מלבנית אך לא רוצה את ליטוש המדרגות של האמרלד.

 

טיפ חשוב: גם כאן יש לשים לב לתופעת הפפיון!

 

לקטלוג טבעות אירוסין עם יהלום רדיאנט לחץ כאן .

 

יהלום בצורת לב

 

צורת ליטוש רומנטית זו התחילה באופן לא רומנטי בעליל. המטרה של הליטוש הייתה ללטש החוצה פגמים קשים מן היהלום ולהעלות את רמת הניקיון שלו טבעות אירוסין -תכשיטים, טבעות אירוסין יהלום באורך משמעותי. יש לשים לב כי יש מודלים רבים של יהלומי לב - מאורכים יותר, רחבים יותר וכדומה. הדבר שחשוב להבין הוא מהי הצורה שאתם מעדיפים בכלליות ולראות כי השיבוץ מדגיש את צורת המתאר של הלב ולא מטשטש אותה. 

 

טיפ חשוב: החשיבות הגדולה בליטוש של יהלומים לב היא הסימטריה בין שני חצאי הלב. בבחירה של יהלומי לב קטנים יחסית (נניח עד חצי קראט) יש לשים לב לכך באופן מיוחד כי קשה יותר להגיע לסימטריה בגדלים אלה.

 

לקטלוג טבעות אירוסין עם יהלום לב לחץ כאן

 

יהלומים משולשים

 

יהלומים משולשים הם כנראה היהלומים המיוחדים ביותר. הם נכנסים ויוצאים מהאופנה אך לרוב אינם נמצאים במיין סטרים. לפיכך הם מתאימים למי שמחפשטבעות אירוסין -תכשיטים, טבעות אירוסין יהלום משהו שונה. הם הכי נמכרים בתור יהלומי צד לטבעות של שלושה יהלומים. ישנם ליטושים רבים של משולש ועיקר ההבדל הוא הצורה - שווה צלעות, שווה שוקיים. כמות הפאות - אם כי היום לרוב כולם בליטוש בריליאנט מודרני. וקצוות היהלום - מחודד או מעוגל.

 

טיפ חשוב: יהלומים משולשים הם פעמים רבות שטוחים יחסית ונראים גדולים. הם מתאימים לשיבוץ בלתי נראה בו מחברים שישה מהם ויוצרים מראה של יהלום של שני קראט...

איך לבחור יהלום בצורה?
  • מודלשימו דגש רב על קווי המתאר של הצורה והאם הם מוצרים חן בעיניכם.
  • שטח פנים פעמים רבות יהלומים בצורות הם בעלי שטח פנים קטן מאוד. שימו לב לא לטעות כאן.
  • השוואה רוצים יהלום לב, אחלה, הקפידו לראות כמה מודלים שונים!