חדר התצוגה פתוח עד לשעה 18:00        058-6555691

החזר כספי מלא
תוך 14 ימים


משלוח חינם
לפרטים


אחת המילים היותר מרכזיות אשר נשמעות כל העת בתוך חנויות תכשיטים, היא המילה קראט אשר מבטאת ערך של יהלום טבעי או של זהב. מחירו של 1 גרם קראט מושפע מכמה קריטריונים שיש לקחת אותם בחשבון ותמיד טוב להגיע עם ידע בתחום על מנת להעריך את המחיר שניתן לכם בחנות ולדעת האם הוא בגדר הנורמה הוא שהוא מופרז ולא ראוי.

 

 

כמה עולה גרם זהב 14 קראט


 

כאשר מעוניינים לרכוש תכשיט אשר חלקו עשוי זהב, חשוב מאוד לדעת מהו דרגת הקראט שלו כלומר, כאשר מעוניינים לרכוש טבעות אירוסין זהב לבן, חשוב לדעת איזה זהב נמצא בטבעת שכן יש כמה רמות של קראט זהב אשר מתחיל מזהב 9 קראט, 14 קראט, 18 קראט ומסתיים ב 24 קראט שזה הזהב האיכותי ביותר. קראט מעיד על נוכחות של זהב בתוך המתכת כך שכאשר מדובר על 9 קראט, קיימת נוכחות מעטה מאוד של זהב בתוך המתכת של התכשיט וכאשר מדובר ב 24 קראט זהב, מדובר על נוכחות של כמעט 100% זהב במתכת כלומר התכשיט עשוי כולו מזהב טהור. מחירו של 1 גרם זהב 14 קראט, עומד כיום על 103,493 ₪ כאשר מחירי הזהב בעולם נמצאים במגמת עליה מתמדת כך שמחירי הזהב משתנים מעת לעת ויש לעקוב אחריהם בטרם ניגשים לרכוש תכשיטי זהב.

חשוב לדעת!
  • מבצע לגולשי אתר דיאנוצ'ה
  • מבצעים על טבעות האירוסין בעיצוב אישי 
  • חוסכים עד 75% הנחה ברכישה מהיצרן לצרכן.
  • לפרטים נוספים חייגו אלינו 0586555691

 

מה זה קראט

 

 

המונח קראט, מבטא כמות או משקל של זהב, יהלום טבעי או כל אבן חן אחרת שיש לאמוד את גודלה על מנת להעריך את שוויה הכספי. ככל שהקראט גבוה יותר, כך הערך עולה בהתאמה כך שזהב 24 קראט יהיה שווה הרבה יותר מזהב 9 קראט וכך גם לגבי יהלומים כאשר יהלום במשקל 0.5 קראט יהיה קטן בגודלו וערכו מאשר יהלום במשקל 1 קראט ויותר אשר יהיה יוקרתי ואיכותי הרבה יותר. בכל הנוגע לקראט ביהלומים, כאשר נקנה טבעת יהלום 1 קראט, ליהלום תהיה השפעה על המראה החיצוני של הטבעת והיא תראה הרבה יותר איכותית מאשר אם היה מונח עליה יהלום קטן יותר. 


כמה עולה קראט יהלום


 

כאשר מעוניינים להעריך מחיר של קראט יהלום טבעי, יש לחשבו בהתאם לקריטריונים שונים אשר שכלול שלהם, יספק עבורנו הערכה מדויקת באשר לאיכות היהלום ושוויו הכספי. הקריטריונים המרכזיים להערכת יהלום טבעי הם:

 

1. קראט – אחד הקריטריונים הבולטים ביותר אשר שגורים בחיינו, הוא ללא ספק כל נושא הקראט של היהלום אשר מעיד על גודלו כך שככל שהקראט גדול יותר, כך גודלו של היהלום יהיה גדול יותר ויהיה בעל נוכחות מרשימה על הטבעת. כמובן שככל שקראט היהלום על גבי טבעות אירוסין זהב לבן, יהיה גדול יותר, כך מחיר הטבעת יעלה בהתאמה כך שיש לקחת בחשבון שלמרות שאנו מעוניינים שהטבעת תהיה מרשימה עם יהלום גדול ונוצץ במרכזה, יש לכך מחיר.


2. צבעו של היהלום – לצבעו של היהלום ישנו השפעה מאוד גדולה על איכותו ועל מחירו בפועל. ישנו סרגל צבעים של יהלום כאשר בצד אחד שלו יש את הצבע הלבן השקוף שהוא מסמל את האיכות הגבוהה ביותר של היהלום ומצד שני יש צבע בעל גוון צהוב אשר מעיד על איכות ירודה יותר ומחירו בהתאם. טבעת יהלום 1 קראט אשר צבע היהלום בדרגה הגבוהה ביותר, מחירה יהיה כמה עשרות אלפי שקלים לעומת אותה הטבעת עד עם דרגת ניקיון נמוכה ופחות איכותית.


3. איכות הניקיון של היהלום – באופן טבעי, יהלום נוצר עם פגמים טבעיים אשר משפיעים על איכותו. כאשר ליהלום יהיו שריטות, פגמי צבע, נקודות על גבי היהלום ועוד מגוון פגמים, מחירו יושפע מהם בהתאם. כאשר אתם רוכשים טבעות אירוסין זהב לבן, בדקו את דרגת הניקיון של היהלום בהתאם להערכה הגמולוגית שלו והשוו אותה לסרגל הניקיון המפורסם של היהלומים על מנת לאמוד את איכות היהלום והאם המחיר הנקבע תואם אותו.


4. איכות חיתוך היהלום - חיתוך היהלום הנו בעל השפעה מרכזית מאוד על שוויו של היהלום. חיתוך היהלום מתבצע במעבדה ובמידה והחיתוך אינו מתבצע באופן איכותי ומקצועי, היהלום ייחשב פחות איכותי ומחירו יהיה בהתאם. חיתוך אשר נעשה בצורה מדויקת ומקצועית, ישפיע על המראה הכללי של הטבעת ועל הברק והניצוץ אשר יתקבל מהיהלום ומכאן החשיבות הגדולה בחיתוך איכותי.