היכן לקנות יהלומים

לא מדובר כאן במאמר של הנחתום מעיד על עיסתו. אנו מאמינים כי אנו אחת מן הבחירות הטובות, האמינות והמשתלמות ביותר לרכוש בהם יהלומים בצורה חוקית ומסודרת אך התפקיד שלכם זה לבצע את ההשוואה. מטרתו של המאמר היא לתת תובנות וטיפים ספציפיים שיעזרו לכם לצמצם את רשימת האפשרויות שלכם.

חשוב לדעת!

 1. מכירת יהלומים בבורסה מותרת רק לחברה בע"מ שהוקמה במטרה למכור ללקוחות פרטיים.
 2. חשוב להקפיד ולבדוק כי תנאי בדיקת היהלומים שמאפשרים לכם הם אידיאלים כפי שמפורט במאמר.
 3. לא לוותר על מסמכים בקנייה… גם אם אתם חושבים שחסכתם כסף, ייתכן שזה יעלה לכם ביוקר.
 4. סימכו על האינטואיציות שלכם ועל השכל הישר.
 5. המטרה – לשלם מחיר הוגן ביחס לתמורה שקיבלתם.

הדבר הראשון והמובן מאליו

בדקו כמה מקומות. נסו לקבל תחושה של האנשים שעומדים לפניכם – האם הם עונים על כל השאלות שלכם, גם הקשות, האם הם מפגינים ידע טכני הנדרש לקנייה חכמה של יהלום, האם הם ישירים בגישתם. מדובר פה בעניין של שכל ישר שרק צריך לזכור ולהפעיל למרות הנסיבות המרגשות שבדרך כלל מלוות רכישת תכשיטי יהלום.

 • לא מספיק למצוא מקום יפה עם הרבה נברשות ודיילות יפות. קנו יהלומים במקום המאפשר לכם את התנאים הנכונים לבחינת התכשיט המשובץ או, טוב מכך, לבחירת היהלום בנפרד לפני שיבוצע אם זה לא ברור זה הטיפ החשוב ביותר קנו במקום המאפשר לכם לבחור את היהלום שישובץ בתכשיט.
  טבעות אירוסין -תכשיטים, טבעות אירוסין יהלום

התנאים צריכים להיות תאורה פלורוסנטית של יהלומנים

בצורה כזו האור לא מפריע לבחון את צבע וניקיון היהלום. הימצאותם של לופה (מכשיר המגדיל פי 10), נייר צבע (העוזר לראות את צבע היהלום וגוונים לא רצויים במידה וקיימים – אנא התעמקו בנושא תכונות היהלום באזור המאמרים שלנו), פינצטה המאפשרת אחיזה נוחה של היהלום ורקע לבן. בסופו של יום צריכה להיות פשוט עמדה של יהלומן/גמולוג בה הוא עצמו בודק סחורות.

 • אנו ממליצים בכל לשון של המלצה לרכוש יהלומים במקום המוכר בצורה מסודרת בלבד עם חשבוניות, מסמכי קנייה שונים הכוללים הערכה גמולוגית מפורטת והערכה מלאה של התכשיט.

  המסמכים האלה הם ההגנה שלכם במידה ועולה חשש להתנהלות לא תקינה. קראו על נושא מהותי זה בהרחבה כאן.

 • קנייה של היהלומים בתוך הבורסה ליהלומים בצורה מסודרת עם מסמכים היא קנייה יחסית בטוחה. הסיבה היא שחברי הבורסה ליהלומים כפופים לבתי דין פנימיים של הבורסה וזה מקל כי במקרה של בעיה ניתן לפנות לשם. אך מעבר לכך, ישנה רמה נדרשת של אמינות הנבחנת ונבדקת לפני שאדם כזה או אח
  נכנס לבורסה.

  על פי רוב יש לו אינטרס גדול להגן על המוניטין שלו. יש כמובן יוצאי דופן אך בכל זאת הממוצע גבוה..ההגעה לבורסה היא גם נוחה מכיוון שיש כאן הרבה מקומות להשוואה והתרשמות. בתוך הבורסה ומחוץ

 • באותו מטבע יש כמובן גם תכשיטנים אמינים וטובים אך יש לשים לב כי הידע המקצועי שלהם לגבי יהלומים גבוה אחרת קשה לסמוך על הרכש שהם עשו בעצמם (כלומר הם עשויים למכור אבן עם בעיה במחיר גבוה כי זה מה שמכרו להם וזאת ללא מודעות כלל וכלל).

  אם יש תכשיט בעבודת יד שמאוד אהבתם דאגו לרכוש במקום כזה רק עם תעודה אמינה מאוד ועברו על כל האותיות הקטנות שלה (כמו GIA  או IGI).
 • יהלומים הם לא מוצר מתכלה ויתרה מכך יש ליהלומים מחירון סיטונאי מסודר (סוג של לוי יצחק). 70% הנחה על יהלום אומר שהעלו את המחיר למחיר מופרז ואז אמרו שהוא ב-70% הנחה וכנראה שגם אחריה יש אופציות טובות יותר.

 • שימו לב, ברכישה של כל תכשיט יהלום, אתם משלמים על הרבה יותר מחומרי גלם – שכר עבודה, שכירות, ארנונה, חשמל, שיש, נברשות, דוגמניות, שיווק, פרסום, משכורות ביטוח וכדומה.

  קחו זאת בחשבון כאשר אתם רוכשים תכשיט יהלום (וסוקרים את המקום והמותג) ותסיקו את המסקנות שלכם לבד.

מהן הסיבות לפערי הענק במחירי תכשיטי יהלומים?

 • שיווק – ככל שהמותג יוקרתי יותר כך הוא מוציא יותר כספים על חנויות, דוגמניות וכיוצא בזאת. העלות מתגלגלת הלאה ללקוחות.
 • איכות – יהלומים מתומחרים בצורה מסודרת וישנם הבדלים גדולים בכל קטגורית משקל. יש מקומות שימכרו את היהלומים הכי קשים ויש ויש כאלה שידבקו באיכות הגבוהה ביותר. אנו מאמינים בבחירה מאוזנת.
 • חמדנות- הערפול הגדול בתחום מאפשר לאנשים לפעול בחמדנות יתר.