מהי טבעת אירוסין?

הסיבה הנפוצה ביותר לרכישת טבעת יהלום היא הצעת האירוסין/נישואין. למעשה טבעת אירוסין זאת טבעת אשר מעניק הגבר לבחירת ליבו וברגע שהיא מסכימה לענוד אותה על ידה המשמעות היא שהם מאורסים. המנהג בעולם המערבי הוא הענקה של טבעת משובצת יהלום ולפעמים אבן חן אחרת.

זהו לא מנהג חדש, אומרים שכבר בתקופת מצרים העתיקה הציעו נישואין עם טבעת – אמנם לא עם טבעת יהלום אך עם טבעת העשויה מקני סוף. ככל הנראה הבחור הראשון שהציע עם טבעת אירוסין משובצת יהלום היה מקסימיליאן הראשון הארכידוכס של אוסטריה בשנת 1477 אותה העניק למארי מבורגונדיה שהיא הייתה דוכסית בעצמה. באותה תקופה כולם דיברו על הטבעת של מארי ואפילו אומרים שהיא זו שהתחילה את המנהג של הצעת נישואין עם טבעת יהלום.

חשוב לדעת!

  • טבעת אירוסין היא התכשיט הנמכר ביותר בישראל.
  • נהוג לענוד את טבעת האירוסין על הקמיצה של יד שמאל.
  • עיקר המחיר בטבעת אירוסין הוא היהלום לפיכך יש משמעות גדולה מאוד לרכישה במקום אמין.
  • היום כחצי מהנשים מעדיפות זהב צהוב וכחצי זהב לבן.

השנים עברו והצריכה של היהלומים עלתה בקצב איטי ורוב צרכני היהלומים היו עשירים גדולים ואצילים. השינוי החל בשנות ה-30 של המאה ה-20 כאשר בעקבות השפל הכלכלי צנחו המכירות של היהלומים בעולם.
כמה שנים לאחר מכן חברת דה בירס ( De Beers), שהיא חברת היהלומים הגדולה בעולם והחברה הראשונה שהחלה לייצר טבעות אירוסין עם יהלום, הכריזה על קמפיין חדש אחרי מחקרים רבים תחת המיתוג Diamonds are forever.

כחלק מן המחקרים שערכו גילו כי רוב צרכני אמריקה היו בטוחים שרק אנשים עשירים יכולים לרכוש יהלומים ולכן נשים רבות העדיפו לקבל מכונית חדשה או מכשיר חשמלי חדש ולא יהלומים. חברת דה בירס ניצלה את המצב והחלה להכניס לתודעה את עניין טבעות האירוסין כסמל לאהבה נצחית – ולהבהיר כי המחיר אפשרי עבור רבים יותר.

כבר אז דרכי השיווק היו דומות לדרכי השיווק היום והחברה העניקה לכוכבות קולנוע ותיאטרון תכשיטי יהלום בהשאלה לאירועים והופעות. כמו כן, החברה דאגה לקחת חלק בהצעות האירוסין באותה תקופה ולפרסם אותן בכל מדורי הרכילות הקיימים.

הקמפיין עבד בדיוק כמו שהם רצו וכבר בשנת 1951 שמונה מכל עשרה נשים מאורסות בארה"ב ענדו טבעת יהלום. נכון ל2019 המסורת של טבעת אירוסין משובצת יהלום מציינת כבר 72 שנה לקיומה ואין ספק שהיא פה כדי להישאר.טבעת אירוסין סוליטר משובצת יהלום אובל

אך לא רק הפרסום השפיע, אנשים הבינו שהענקת תכשיט יהלום מלווה גם בערך סנטימנטלי, השקעה ורצון להעניק מתנה שתישאר לנצח. כיום ניתן לראות כי כבר לא משתמשים בטבעות יהלום רק להצעת נישואין אלא גם כמתנות לימי הולדת, ימי נישואים, מתנות לידה ועוד…
על מיקומה של טבעת אירוסין על האצבע קיים דיון. בתרבויות רבות נהוג לשים את הטבעת על האצבע הקרובה ביותר לזרת ביד שמאל (קמיצה) וזאת מכיוון שבאצבע זו קיים וריד המוביל ישירות ללב. ביהדות אין שום הלכה לגבי טבעת האירוסין.

למעשה אין אזכור בכלל לטבעת האירוסין ביהדות ולכן היא חסרת משמעות מבחינה הלכתית. הטבעת המוזכרת ביהדות היא טבעת הנישואין אשר אותה מעניקים במהלך טקס החופה והקידושין לפי ההלכה טבעת נישואין חייבת להיות כמה שיותר פשוטה וצנועה ובעלת עיצוב מינימליסטי ביותר.

בעקבות כך שאין הלכה על טבעת האירוסין נפתח בפנינו עולם שלם של עיצובים וסגנונות לטבעת אלו הסגנון הוותיק ביותר נקרא סגנון טיפאני אשר הוצג לראשונה בשנת 1886 והוא משובץ יהלום אחד בודד בטבעת קלאסית בעלת ראש עם 6 שיניים המחזיקות את היהלום
עוד סגנון אהוב הוא טבעת משובצת יהלום במרכז בשלל צורות ובצדדיה משובצים עוד יהלומים קטנים יותר מהיהלום המרכזי .

סגנון נוסף הוא 3 יהלומים כלומר טבעת משובצת יהלום מרכזי ומכל צד משובץ יהלום נוסף . לפעמים הם באותהטבעת מזהב לבן משובצת 3 יהלומים לאישה צורה ולפעמים מדובר ביהלומים בצורות חיתוך שונות. אתם מוזמנים לקטלוג שלנו להתרשם ממגוון טבעות האירוסין.

מדוע לבחור בדיאנוצ'ה?

  • החלפה תוכלו להחליף תכשיט בתוך חודש.
  • החזרה לא מתאים לכם ולא השתמשתם – החזירו בתוך שבועיים מקבלת התכשיט.
  • עצה אנו נדע לענות על כל שאלה בנוגע למידה, איכות חומרים וכדומה.
  • מחיר ביחס לאיכות החומרים שאנו משתמשים בהם – קשה מאוד להתחרות איתנו במחיר.
  • שירות התפיסה שלנו היא שאין לנו לקוחות לא מרוצים – אדם שאינו מרוצה לא נכריח אותו להישאר לקוח שלנו. אנו פה לכל ביקורת או תלונה ולא נתחמק מכך.